بسته
(0) کالا
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
دسته بندی محصولات زِیتونِت
  فیلترها
  Preferences
  جستجو

  شهرستان آستارا، جاهای دیدنی و گردشگری شهرستان آستارا را بهتر بشناسیم

  شهرستان مرزی آستارا در شمال غربی استان گیلان واقع شده است. آستارا از شمال به جمهوری آذربایجان، از جنوب به شهرستان تالش، از غرب به استان اردبیل و از شرق به دریای خزر محدود است.

  مردم آستارا به زبان ترکی و تالشی تکلم می کنند. ساکنان آن از اقوام تالش و ترک تشکیل یافته اند و دارای مذهب شیعه دوازده امامی می باشند. این شهرستان در فاصله 198 کیلومتری شهر رشت قرار گرفته و از آبادیهای قدیمی گیلان است و در گذشته به استراب معروف بوده است. آستارا شهر بامهای سفالی نیز می نامند، زیرا از سفال در ساخت و سازهای ساختمانی آن بسیار استفاده شده است. رودخانه آستارا چای در شمال آستارا خط مرزی ایجاد نموده و شهر آستارا را به دو قسمت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان تقسیم می کند.

  جاذبه های گردشگری و تاریخی شهرستان آستارا:

  مرداب استیل ( کیلومتر چهار جاده آستارا به انزلی)

   

  این مرداب و استخر عباس آباد در ۲.۵ کیلومتری جاده تالش به آستارا و به طور دقیق‌تر در غرب جاده اصلی و جنوب (غلام محله) قرار گرفته است. متاسفانه در سال‌های اخیر به دلیل ساخت این جاده دیگر خبری از مرغان دریایی مهاجر نیست و آن‌ها جای دیگری را برای اقامت پیدا کرده‌اند. گفتنی است که عمق متوسط این استخر تنها یک متر است که در خود چیزی در حدود ۱.۵ میلیون متر مکعب آب قرار دارد و به عنوان تنها منبع آب تامین کننده ۴۰۰ هکتار شالیزارهای اطراف است.

   

  در گذشته درختان توسکای زیادی در برخی از مناطق کم آب‌تر روییده بودند که به دلیل پوسیدگی، هم اکنون بر سطح آب شناور شده‌اند و در همان حال باقی مانده‌اند که این امر باعث ایجاد شبه جزیره‌های کوچک و جالبی شده است که مناظری بسیار زیبا و شگفت انگیز ایجاد کرده است.

   

  مرداب استیل در آستارا به عنوان جاذبه ای دیدنی و گردشگری

  باغ عباس آباد (کیلومتر چهار جاده آستارا به انزلی)

  منطقه سرسبز حیران

  حیات وحش

  باغ چای

  طرح ساحلی صدف

  بهشت کاکتوسان

  آب گرم علی داشی

  آب گرم کوته کومه

  بازارهای مرزی آستارا

   

  سوغاتیها و صنایع دستی شهرستان آستارا:

  سفالگری و کوزه گری

  حصیربافی و سبدبافی

  نمدبافی و زیلو جاجیم بافی

  قالی بافی و گلیم بافی

  صنایع دستی بافت پشمی

   

  هر هفته تعداد زیادی از گردشگران استان گیلان، خانه های روستایی گیلان را بصورت آنلاین از طریق زیتونت رزرو می کنند و از اقامت در خانه های روستایی لذت می برند. 

  خانه های روستایی گیلان را آنلاین رزرو کنید

   

  نظر خود را وارد نمایید.