بسته
(0) کالا
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
دسته بندی محصولات زِیتونِت
  فیلترها
  Preferences
  جستجو

  شهرستان ماسال ( جاذبه های گردشگری شهرستان ماسال را بهتر بشناسیم)

  ما تاکنون در زیتونت شهرستان های زیر از استان گیلان را معرفی کرده ایم، شما می توانید به تفکیک جاذبه های گردشگری هر یک از شهرستان های استان گیلان را بخوانید و آشنا شوید.

  شهرستان رودبار و جاذبه های گردشگری شهرستان رودبار

  شهرستان سیاهکل و جاذبه های گردشگری شهرستان سیاهکل و دیلمان

  شهرستان شفت و جاذبه های گردشگری شفت

  شهرستان فومن و جاذبه های گردشگری فومن

  شهرستان صومعه سرا و جاذبه های گردشگری صومعه سرا

  شهرستان لاهیجان و جاذبه های گردشگری لاهیجان

  در این مطلب میخواهیم در مورد یکی دیگر از شهرستان های زیبای گیلان اطلاعات تاریخی و گردشگری را در اختیار شما خواننده گرامی زیتونت قرار دهیم.

  شهرستان کوهستانی ماسال از شمال به صومعه سرا، از غرب به شهرستان رضوان شهر، از شرق به شهرستان های فومن و صومعه سرا و از جنوب به وسیله کوه های البرز به استان زنجان محدود است.

  این شهرستان که دارای دو بخش به نام های مرکزی و شاندرمن و دارای 94 روستای دارای سکنه و دوازده روستای خالی از سکنه است و یک شهر به نام ماسال دارد که مرکز آن شهر ماسال است.

  ماسال دارای دو ناحیه کوهستانی و جلگه ای است و آب و هوای ناحیه جلگه ای آن مرطوب و قسمت کوهستانی آن نیمه مرطوب است.

  قسمتی از کوههای تالش که دنباله رشته کوه های البرز است در این شهرستان قرار دارد و ناحیه بزرگی را در غرب این شهرستان در برگرفته است.

  ماسال در گذشته بخشی از شهرستان تالش بوده و پیشینه تاریخی آن سابقه ممتد با شهرستان تالش دارد. ماسال به سال 654ه.ق به گزارش اصیل الدین زوزنی جزو ناحیه بحریم معرفی شده و در سال 1315 ه.ق خرابه های شهرگاه و کمی دورتر از آن خرابه های نوآشه در زیر جنگل های اطراف ماسال دیده شده است.

  رابینو در سال 1906 تا 1912 میلادی در مورد ماسال می نویسد دارای ابتدایی ترین ساختمان ها بوده است. کشاورزی و تولید ابریشم و برنج و دامداری و صنایع دستی از منابع اقتصادی و درآمد مردم ماسال است.

  { شما می توانید خانه های روستایی ماسال را آنلاین رزرو کنید}

   

  دیدنی های تاریخی و گردشگری شهرستان ماسال:

  ییلاقات خوش آب و هوا: تلارگاه، خندیله پشت، نمنه پشت، اسپی دشت، بیلگاه دول، واشیار، اولسبلگاه، سی فی، مولومه بند، النزه، ویدگاه و خشکه دریا

  قلعه کول نزدیک کیش خانی ماسال

  قلعه کول در ماسال

  قلعه تاس کوه در وعده گاه ماسال:

  محوطه وعده گاه تاسکوه مربوط به سده‌های اولیه دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان ماسال، بخش مرکزی، دهستان ماسال، روستای تاسکوه واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۲ دی ۱۳۸۶ با شمارهٔ ثبت ۲۰۴۴۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است

  منطقه باستانی شهرگاه در شمال غربی ماسوله خانی

  گورستان خون:

  گورستان خون مربوط به هزاره اول قبل از میلاد تا سده‌های میانه دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان ماسال، بخش مرکزی، دهستان ماسال، روستای خون واقع شده و این اثر در تاریخ ۹ بهمن ۱۳۸۶ با شمارهٔ ثبت ۲۰۷۰۲ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

  گورستان ویزه دله رو وار

  گورستان ویشاپ واسپه ریسه

  سوغاتیها و صنایع دستی ماسال:

  دستبافت های پشمی

  نازک کاری و خراطی چوبی

  قالی بافی

  گلیم و نمد بافی

  شال بافی

  سفال سازی

  لبنیات و فرآورده های دامی

   خانه ها و اقامتگاه های روستایی گیلان را آنلاین رزرو کنید

  نظر خود را وارد نمایید.