بسته
(0) کالا
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
دسته بندی محصولات زِیتونِت
  فیلترها
  Preferences
  جستجو

  طریقه مصرف روغن زیتون در پخت و پز چگونه است؟

  روغن زیتون فرا بکر، روغن زیتون خالص و روغن زیتون سبک همگی برای آشپزی و پخت مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند. طریقه مصرف روغن زیتون بسیار ساده است و بستگی به نوع غذا دارد. هنگام آشپزی با روغن زیتون از دمای پایین استفاده کنید تا طعم روغن زیتون و خواص آن حفظ شود.

  روغن زیتون فرا بکر حاوی ویتامین ها و مواد معدنی بسیاری است ولی برای سرخ کردن مواد غذایی در حرارت بالا توصیه نمی شود و بهتر است روی غذا استفاده شود.

  روغن زیتون خالص نقطه دود بالاتری دارد و برای آشپزی در دمای پایین مناسب است با این روغن می توانید پخت و پز را به خوبی انجام دهید. استفاده از روغن زیتون سبک برای تف دادن و یا سرخ کردن مناسب تر است. روغن زیتون سبک نقطه دود بالاتری دارد و برای آشپزی در دمای بالاتر توصیه می شود.

   

  طریقه مصرف روغن زیتون : خواباندن

  برای استفاده از روغن زیتون در آشپزی، مواد را در روغن زیتون بخوابانید. در یک ظرف مناسب به اندازه کافی روغن زیتون ریخته به آن کمی نمک، فلفل، آب لیمو و یک حبه سیر خرد شده اضافه کنید. گوشت، مرغ وغذاهای دریایی را در این مایه بخوابانید تا روغن زیتون به خورد گوشت برود. این مایه را از شب قبل آماده کنید تا طعم گوشت فوق العاده ای را داشته باشید. سبزیجات را نیز حداقل به مدت یک ساعت در روغن زیتون خوابانده، سپس تف دهید. این بهترین طریقه مصرف روغن زیتون برای تف داده سبزیجات است.

  طریقه مصرف روغن زیتون در شیرینی پزی

  به جای کره از روغن زیتون در شیرینی پزی استفاده کنید تا کیک و شیرینی رژِیمی و سالم داشته باشید. به این ترتیب از میزان چربی اشباع شیرینی بسیار کم خواهد شد و ویتامین E کافی نیز به بدن می رسد. به جای هر فنجان کره می توانید از ¾ فنجان روغن زیتون سبک استفاده کنید.

  طریقه مصرف روغن زیتون در سس ها

  سس ها حاوی چربی های اشباع زیادی هستند و برای بدن مشکلاتی را ایجاد می کنند. با استفاده از روغن زیتون فرا بکر رودبار می توانید بهترین و خوش طعم ترین سس ها را در منزل تهیه کنید. نصف فنجان روغن زیتون به همراه سبزی های معطر کوهی، نعنا، آویشن و کاکوتی یک سس عالی برای سالاد و ساندویچ و پاستا است.

  برای تهیه سس مایونز خانگی نیز می توانید به جای روغن مایع از روغن زیتون فرا بکر و یا خالص استفاده کنید. طریقه مصرف روغن زیتون برای تهیه سس مایونز همانند دستور سس مایونز اصلی است و تفاوتی ندارد.

   لینک مرتبط:هر آنچه باید در مورد زیتون و روغن زیتون بدانیدزیتون و روغن زیتون رودبار گیلان را آنلاین خریداری کنید

   

  نظر خود را وارد نمایید.