بسته
(0) کالا
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
دسته بندی محصولات زِیتونِت
  فیلترها
  Preferences
  جستجو
  خبرخوان

  وبلاگ

  0 تشخیص روغن زیتون فرا بکر با تست روغن چراغ! | آیا می شود با تست چراغ به کیفیت روغن زیتون پی برد؟

  روغن زیتون فرا بکر (Extra-virgin olive) چرب ترین فراورده ای است که به صورت طبیعی از میوه درخت زیتون استخراج می شود. روغن زیتون فرا بکر به صورت روغن خوراکی در آشپزی، پخت غذا و تهیه سالاد استفاده می شود و از سالم ترین چربی های خوراکی است. استفاده متعادل از روغن زیتون در مواد غذایی موجب حفظ سلامت عمومی بدن و ارگان های داخلی می شود. تشخیص روغن زیتون فرا بکر از دیگر روغن ها نیاز به تجربه دارد. اولین عصاره زیتون که از آن خارج می شود را روغن زیتون فرا بکر گویند. این روغن تحت فشار فیزیکی و بدون افزودن هیچ ماده دیگری از زیتون خارج می شود. رنگ تیره تر روغن زیتون و عطر قوی آن به دلیل وجود ذرات بسیار ریز زیتون در آن بوده و نشان دهنده خلوص آن است.

  تشخیص روغن زیتون فرا بکر از روی ظاهر و عطر و طعم برای افراد نیاز به دقت بیشتری دارد. روغن زیتون های بسیار ارزان قیمت و بسیار شفاف که از مراکز نامعتبر خریداری می شوند، اغلب تقلبی بوده و با افزودن روغن های دیگر به روغن زیتون فرا بکر تولید می شوند. روغن زیتون تقلبی خواص تغذیه ای خوبی نداشته و برای سلامت انسان خطرناک است. یک تست ساده برای تشخیص روغن زیتون فرا بکر از تقلبی وجود دارد که کمتر شنیده اید. تشخیص روغن زیتون فرا بکر با تست روغن چراغ را در منزل نیز می توانید امتحان کنید.

   

   { لینک مرتبط:روغن زیتون بکر رودبار را آنلاین از طریق زیتونت خریداری نمایید}

   

  ♦ تشخیص روغن زیتون فرا بکر با فتیله

   

  روغن زیتون فرا بکر بسیار چرب بوده و در مجاورت آتش، شعله ور می شود. این روغن مناسب پخت و پز غذا در دمای پایین تر است و نباید در مجاورت حرارت زیاد قرار گیرد. برای تشخیص روغن زیتون فرا بکر می توانید از همین موضوع استفاده کنید.

  اگر چراغ نفتی در اختیار دارید، قسمت مخزن آن را از روغن زیتون پر کنید. چنانچه چراغ نفتی در دسترس نیست برای تشخیص روغن زیتون فرا بکر از یک ظرف مناسب و کمی گود کمک بگیرید. یک فتیله را در روغن زیتون قرار داده و چند ثانیه صبر کنید.

   

  {لینک مرتبط:زیتون بدون هسته، زیتون شکسته و زیتون پرورده رودبار را آنلاین از زیتونت خریداری نمایید}

  هنگامی که فتیله به خوبی به روغن زیتون آغشته شد، با کبریت فتیله را روشن کنید. با دقت به نحوه روشن شدن فتیله و همچنین دود حاصله توجه کنید. چنانچه فتیله اصلا روشن نشود و یا اینکه به سختی و به همراه دود بسیار روشن شود، می توان نتیجه گرفت که روغن زیتون اصل نیست و با روغن های دیگر مخلوط شده است.

  البته برخی روغن های دیگر نیز در مجاورت حرارت، شعله ور می شوند و این آزمایش به تنهایی نمی تواند نتیجه صد در صد درستی داشته باشد. تشخیص روغن زیتون فرا بکر با تست روغن چراغ چندان علمی نیست و درصد خطای بالایی دارد. خرید روغن زیتون فرا بکر از زیتونت ساده ترین راه برای تهیه روغن زیتون طبیعی و سالم است.

   

   

  هر هفته تعداد زیادی از خانواده ها و رستوران های ایران از زیتون و روغن زیتون، زیتونت استفاده می کنند، شما نیز می توانید از طریق لینک زیر محصول کشاورزی با کیفیت ما را آنلاین خریداری کنید و درب منزل یا رستوران خود تحویل بگیرید.

   

  زیتون و روغن زیتون رودبار را آنلاین از زیتونت خریداری نمایید

   

   

   

  0 تشخیص روغن زیتون خالص از روغن های نا مرغوب | چگونه روغن زیتون خالص را از سایر روغن های نامرغوب تشخیص دهیم؟

  برای تهیه روغن زیتون خالص و مرغوب، میوه درخت زیتون را در سبدهایی به ارتفاع 30 سانتی متر گذاشته و ظرف مدت 24 تا 48 ساعت برای روغن کشی به کارخانه حمل می کنند. 24 ساعت اول بهترین زمان برای روغن کشی و تهیه روغن مرغوب است. بی دقتی در نگهداری و حمل زیتون، موجب کهنگی و کپک زدن زیتون شده که بوی بسیار نا مطبوعی نیز دارد. برای حذف بو روغن زیتون تصفیه شده و گاه با دیگر روغن های نامرغوب مخلوط می شود. تشخیص روغن زیتون خالص بدون تجهیزات آزمایشگاهی دشوار است ولی با رعایت این نکات می توانید به سادگی روغن زیتون با کیفیت را خریداری کنید.

   

  ♦ تشخیص روغن زیتون خالص از روی بطری:

   

  درخت زیتون در رودبار، تالش و برخی از شهرهای دیگر ایران کشت شده است. بیشترین روغن زیتون کشور از باغات زیتون رودبار  و طارم تهیه می شود. روغن زیتون خالص رودبار فواید بسیاری برای سلامتی داشته و در کاهش وزن، جلوگیری از بیماری های قلبی، سلامت پوست و مو و ... تاثیر مثبت دارد. یک راه تشخیص روغن زیتون خالص و مرغوب توجه به بطری آن است.

   زیتون و روغن زیتون رودبار را آنلاین از زیتونت خریداری کنید

  روغن زیتون مرغوب در شیشه های سبز یا قهوه ای و کمی تیره نگهداری می شود. تابش مستقیم نور خورشید بر شیشه روغن زیتون موجب فساد در روغن شده و بسیاری از خواص تغذیه ای آن را کاهش می دهد.

   

   { لینک مرتبط:روغن زیتون بکر رودبار را آنلاین از طریق زیتونت خریداری نمایید}

   

  ♦ تشخیص روغن زیتون خالص با تاریخ تولید:

   

  تشخیص روغن زیتون خالص از برچسب روی شیشه نیز بسیار ساده است. به طور معمول بر روی برچسب شیشه کیفیت روغن به صورت بکر، فرا بکر، درجه یک و معمولی درج می شود.  در نظر داشته باشید که تاریخ انقضا روغن زیتون به مدت 2 سال از تاریخ تولید آن است. تاریخ تولید روی برچسب نوشته شده و می تواند معیار خوبی برای تشخیص روغن زیتون خالص و مرغوب از روغن های نا مرغوب باشد. روغن زیتون نیاز به جا افتادن ندارد و باید به صورت تازه به تازه مصرف شد.

   

  ♦ تشخیص روغن زیتون خالص از روی قیمت:

   

  هر چند قیمت بالا معیار مناسبی برای تشخیص روغن زیتون خالص نیست ولی بدون تردید روغن زیتون های ارزان قیمت، کیفیت بسیار پایین تری دارند. مخلوط کردن روغن زیتون لامپانت و غیر خوراکی با روغن زیتون خالص، موجب افزایش مواد شیمیایی و کاهش قیمت آن می شود. روغن زیتون های ارزان قیمت فاقد مواد مغذی هستند.

   

   

  {لینک مرتبط:زیتون بدون هسته، زیتون شکسته و زیتون پرورده رودبار را آنلاین از زیتونت خریداری نمایید}

   

   

  ♦ تشخیص روغن زیتون خالص با نام فروشگاه

   

  خرید روغن زیتون از فروشندگان بی نام و نشان، توصیه نمی شود. همیشه از فروشگاه های معتبر و برندهای شناخته شده روغن زیتون را تهیه کنید. اعتبار فروشگاه و رضایت مشتری های قبلی، تضمینی بر کیفیت محصول ارائه شده است.

   

  هر هفته تعداد زیادی از خانواده ها و رستوران های ایران از زیتون و روغن زیتون، زیتونت استفاده می کنند، شما نیز می توانید از طریق لینک زیر محصول کشاورزی با کیفیت ما را آنلاین خریداری کنید و درب منزل یا رستوران خود تحویل بگیرید.

   

  زیتون و روغن زیتون را آنلاین از زیتونت خریداری نمایید

  0 تشخیص روغن زیتون بکر با تست یخچال | چگونه کیفیت روغن زیتون را با تست یخچال بسنجیم؟

  روغن زیتون بکر ( Virgin olive oil) عصاره میوه درخت زیتون است که بدون دخالت مواد شیمیایی به دست می آیند. قیمت روغن زیتون بکر در مقایسه با روغن های اشباع بیشتر است و این موضوع دستاویزی برای تقلب در آن شده است. راه های مختلفی برای تشخیص روغن زیتون بکر وجود دارد که هیچکدام به تنهایی نشان دهنده کیفیت روغن زیتون نیست. شاید ساده ترین راه برای تشخیص روغن زیتون بکر، توجه به قیمت آن است. روغن های زیتون بی کیفیت همیشه به قیمت های بسیار کمتری به فروش می رسند. "تست یخچال" یکی از راه های تشخیص روغن زیتون بکر در منزل است که به سادگی قابل انجام است.

   

  ♦ تشخیص روغن زیتون بکر با سرما

   

  روغن زیتون بکر باید دور از گرما و نور در شیشه های دربسته نگهداری شود. با توجه به شرایط نگهداری، انواع روغن زیتون خالص بین 6 ماه تا 2 سال قابلیت نگهداری دارند. برای نگهداری از روغن زیتون بکر و فرا بکر نیازی به استفاده از یخچال نیست. روغن زیتون در دمای اتاق به حالت مایع می باشد. توجه به رنگ، عطر و طعم روغن زیتون می تواند در تشخیص روغن زیتون بکر و کیفیت آن موثر باشد. انواع روغن زیتون با توجه به منطقه رشد درخت زیتون، شرایط رشد، زمان برداشت زیتون، روش های روغن کشی از زیتون، دارای کیفیت متفاوت و طعم و رنگ مختلفی هستند. آزمایش انجماد یا " تست یخچال" برای تشخیص روغن زیتون بکر یکی از ترفندهای خانگی است که اغلب مورد استفاده قرار می گیرد.

   

  ◊{ لینک مرتبط:روغن زیتون بکر رودبار را آنلاین از طریق زیتونت خریداری نمایید}

   

   

  ♦ درجه خلوص روغن زیتون با تست یخچال

   

  برای تشخیص روغن زیتون بکر مقدار 2 تا 4 قاشق از آن را در یک شیشه تمیز ریخته و درب شیشه را محکم ببندید. دقت کنید که شیشه کاملا تمیز و عاری از ماده دیگری باشد. شیشه را در دمای معمولی یخچال به مدت 24 ساعت قرار دهید. پس از گذشت یک روز شیشه روغن زیتون را بررسی کنید. اگر روغن زیتون به حالت جامد درآید می توان مطمئن شد که این روغن خالص است. بستن و انجماد روغن زیتون در هوای سرد کاملا طبیعی است. روغن منجمد شده بدون از دست دادن عطر و طعم خود در دمای معمولی به ترکیب و رنگ طبیعی باز می گردد.

   

   

  ◊{لینک مرتبط:زیتون بدون هسته، زیتون شکسته و زیتون پرورده رودبار را آنلاین از زیتونت خریداری نمایید}

   

   

  نتیجه : اعتبار تست یخچال برای تشخیص روغن زیتون بکر هنوز مورد تایید کارشناسان قرار نگرفته است. بسیاری از روغن های دیگر نیز در دمای پایین به حالت جامد تبدیل می شوند. مطمئن ترین راه تشخیص روغن زیتون بکر و با کیفیت خرید از فروشگاه های معتبر و شناخته شده است. انواع روغن زیتون بکر و فرا بکر رودبار در زیتونت با کیفیت بالا عرضه شده است.

   

  هر هفته تعداد زیادی از خانواده ها و رستوران های ایران از زیتون و روغن زیتون، زیتونت استفاده می کنند، شما نیز می توانید از طریق لینک زیر محصول کشاورزی با کیفیت ما را آنلاین خریداری کنید و درب منزل یا رستوران خود تحویل بگیرید.

  زیتون و روغن زیتون رودبار را آنلاین خریداری نمایید

  0 راه های تشخیص روغن زیتون اصل از روغن زیتون تقلبی| بویایی،چشایی و بینایی

  روغن زیتون اصل بهترین روغن برای آشپزی است که دارای فواید بسیاری می باشد. روغن زیتون اصل رودبار حاوی مقادیر زیادی چربی غیر اشباع است وهیچ زیانی به اندام های داخلی بدن نمی رساند. متاسفانه تقلب در عرضه این روغن طبیعی به وفور دیده می شود و همه روغن هایی که در بازار وجود دارند، اصل نیستند.

  از لحاظ اصولی تشخیص روغن زیتون اصل با انجام آزمایشات خاص در آزمایشگاه ها امکان پذیر است. نمونه گیری از شیشه روغن زیتون و انجام آزمایش، تنها راه قطعی و صد در صدی برای تشخیص روغن زیتون اصل است. وجود روغن های دیگر و سایر افزودنی ها در روغن زیتون تقلبی با انجام آزمایش قابل اثبات است.

  از لحاظ تجربی استانداردهایی برای سنجش روغن زیتون اصل وجود دارد که می توان به هنگام خرید روغن زیتون، این معیارها را در نظر گرفت. تشخیص روغن زیتون اصل از تقلبی برای افرادی که تجربه کافی ندارند کمی دشوار است ولی می توان با کمی دقت روغن زیتون اصل را به خوبی تشخیص داد.

  ♦ تشخیص روغن زیتون اصل با بویایی

  یکی از بهترین راه های تشخیص روغن زیتون اصل استفاده از قوه بویایی است. میوه زیتون دارای بو و عطری خاص و قوی است که به خوبی قابل تشخیص است. روغن زیتون خالص باید بوی زیتون را داشته باشد. هر گونه بوی غیر عادی و یا شیمیایی نشان دهنده تقلب در روغن زیتون است. بوی زیتون طبیعی کمی تند است و شباهت زیادی به بوی علفزار دارد.

  راه های تشخیص روغن زیتون اصل رودبار از تقلبی آن

   

  اگر با استشمام روغن زیتون رایحه ای تند و مخلوط از سیب، گوجه فرنگی و علف تازه را حس کردید می توانید بنا را بر اصل بودن روغن زیتون بگذارید. البته تقلب در این زمینه نیز دیده می شود و باید موارد دیگر را نیز در نظر گرفت.

   

  { لینک مرتبط:روغن زیتون بکر رودبار را آنلاین از طریق زیتونت خریداری نمایید}

   

   

  ♦ تشخیص روغن زیتون اصل با بینایی

   

  در برخی مواقع روغن زیتون اصل با روغن های دیگر مخلوط شده و به فروش می رسد. علت اصلی این امر، قیمت بالای روغن خالص، روغن زیتون بکر و روغن زیتون فرابکر است. روغن زیتون اصل روغنی است که با هیچ روغن دیگری مخلوط نشده باشد و دارای مواد شیمیایی نباشد. روغن زیتون اصل رودبار دارای رنگ مشخصی است که بین زرد تا زرد مایل به سبز و سبز پر رنگ دیده می شود. طیف رنگی در این محدوده قابل قبول تر هستند. روغن زیتون اصل و خالص را از زیتونت می توانید با اطمینان خریداری کنید.

   

  {لینک مرتبط:زیتون بدون هسته، زیتون شکسته و زیتون پرورده رودبار را آنلاین از زیتونت خریداری نمایید}

   

  ♦ تشخیص روغن زیتون اصل با چشایی

   

  رنگ و بوی روغن زیتون اصل معیار خوبی برای تشخیص آن است ولی به تنهایی کافی نیست. آخرین و بهترین راه تشخیص روغن زیتون اصل از تقلبی، مزه کردن آن است. طعم روغن زیتون اصل رودبار تند، کمی تلخ و سوزان است. به اندازه یک قاشق چایخوری از روغن زیتون را برای لحظاتی در دهان نگاه داشته و کمی مزه مزه کرده و قورت دهید. روغن زیتون اصل موجب سوزش گلو و حتی بروز سرفه شده و احساس خاصی را در حلق ایجاد می کند. چند ثانیه بعد می توان بوی روغن زیتون را در دهان حس کرد.

   

   

  هر هفته تعداد زیادی از خانواده ها و رستوران های ایران از زیتون و روغن زیتون، زیتونت استفاده می کنند، شما نیز می توانید از طریق لینک زیر محصول کشاورزی با کیفیت ما را آنلاین خریداری کنید و درب منزل یا رستوران خود تحویل بگیرید.

   

  زیتون و روغن زیتون رودبار را آنلاین از زیتونت خریداری نمایید