بسته
(0) کالا
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
دسته بندی محصولات زِیتونِت
  فیلترها
  Preferences
  جستجو
  خبرخوان

  وبلاگ

  0 نقشه راه گردشگری شهرستان لاهیجان (جاهای دیدنی لاهیجان در استان گیلان)

  لاهیجان عروس زیبای گیلان با دیدنی‌ها و چشم‌اندازهای کم‌نظیرش میزبان جمع زیادی از گردشگران داخلی و خارجی است. لاهیجان (به گیلکی: لاجؤن) مرکز شهرستان لاهیجان بزرگترین شهر شرق استان گیلان و نود و پنجمین شهر پرجمعیت ایران است.

  لاهیجان یکی از شهرهای گیلک نشین است و مردمان آن به زبان گیلکی سخن می‌گویند. این شهر در ناحیه کوهپایه‌ای قرار دارد و تپه‌ماهورهای آن را بوته‌های چای پوشانده‌است. این شهر در شرق سفیدرود و در ارتفاع ۴ متری قرار دارد. این شهر در سال ۲۰۱۷ با ۱۰۱۰۷۳ نفر جمعیت سومین شهر پرجمعیت گیلان (پس از رشت و انزلی) است. لاهیجان که به عروس گیلان  سرزمین چای معطر و شهر بهارنارنج شهرت دارد روی سرزمینی هموار و جلگه‌ای احداث شده است که به نظر می رسد به دلیل ایجاد رسوب‌هایی است که از رودهای گیلان برجای مانده است. جالب است بدانید که این شهر در اوایل قرن ۸ هجری قمری و در سال ۷۰۵ توسط «اولجایتو» فتح و محل حکومت «کیائیان» شد. در کتابی از «حمدالله مستوفی» در باب این شهر چنین آمده است:

  «از اقلیم چهارم است. طولش از جزایر خالدات فدک و عرض از خط استوا لح شهری بزرگ است و دارالملک جیلانات آبش از جبال بر می‌خیزد و حاصلش برنج و ابریشم و اندک غله می‌باشد و نارنج و ترنج و میوه‌های گرمسیری فراوان است»

  مکان های دیدنی لاهیجان

  لینک مرتبطخانه های روستایی، کلبه، ویلا، سوئیت در لاهیجان را رزرو نمایید

  مسجد اکبریه ی لاهیجان

  یکی از مشهورترین مساجد استان گیلان و از بناهای مهم لاهیجان است.مسجد اکبریه یکی از عمارات تاریخی و از جاذبه‌های گردشگری در جنوب غربی شهرستان لاهیجان و استان گیلان است براساس سنگ‌نوشته مرمری که بر دیوار ضلع شرقی مسجد نصب شده  این مسجد در سال ۱۲۳۹ هجری قمری (زمان سلطنت فتحعلی شاه قاجار) به وسیله حاج علی‌اکبر لاهیجانی فرماندار وقت لاهیجان بنا شده است.وضوخانه مسجد در دو طبقه ساخته شده و هر طبقه دارای هشت ستون میانی است. از وضوخانه طبقه همکف  سه در بزرگ چوبی به شبستان باز می‌شود. هر دو وضو خانه دارای پوشش گنبدی هستند. مسجد اکبریه از دو قسمت وضوخانه و شبستان تشکیل شده‌است. در حاشیه شبستان و متن محراب کاشی کاری همراه با خطوط نسخ و مزین به آیات قرآنی دیده می‌شود.

  جاهای دیدنی لاهیجان زیتونت

  کوه و آبشار شیطان کوه

  در قسمت شرقی لاهیجان و در پای کوهی سر سبز و مملو از شمشاد وجود دارد که آبشاری مصنوعی نیز از آن جاری می‌باشدو پلکان‌های سنگی تعبیه شده ای که قله کوه را به این آبشار متصل می‌کند.این کوه شیطان کوه نام دارد که در گذشته به شاه نشین کوه معروف بوداین کوه به دلیل واقع شدن در داخل مجموعه شهری باعث به وجود آمدن چشم اندازهای زیبایی شده و گردشگران زیادی را به سوی خود جلب می کند.

  جاهای دیدنی لاهیجان زیتونت

  لینک مرتبط: کلبه های چوبی دوخوابه در لاهیجان و در نزدیکی شیطان کوه

  لینک مرتبطکلبه های چوبی سه خوابه در لاهیجان و در نزدیکی شیطان کوه

  استخر لاهیجان

  استخر لاهیجان یکی از زیباترین مناطق گردشگری در شهرستان لاهیجان در دامنه‌ی «شیطان کوه» و در بخش شرقی لاهیجان قرار دارد که به «استخر لاهیجان» شهرت یافته است. این جاذبه‌ی زیبای گردشگری در زمینی به وسعت ۱۷ هکتار و با عمقی نزدیک به ۴ متر قرار گرفته است که در دوران گذشته به عنوان مخزن آب جهت آبیاری شالیزارهای برنج استفاده می‌شددر میان این استخر زیبا جزیره ای خودنمایی میکند که در قدیم به آن میان پشته می‌گفتند که توسط پلی سیمانی با پایه‌های فلزی به بلوار حاشیه استخر متصل می‌شود.امروزه این قسمت به عنوان تالار عروسی استفاده میشود.

  جاهای دیدنی و گردشگری لاهیجان گیلان زیتونت

  بام سبز لاهیجان

  این فضای مسطح در مسیر بالای شیطان‌کوه وجود دارد و به بام سبز لاهیجان مشهور است. این محوطه سبز به وسیله گذرگاهی به قسمت جنوبی پای کوه منتهی می‌شود. از بام سبز حدود هزار پله سیمانی تا پای کوه تعبیه شده که یکی از مسیرهای منتهی به بام سبز است.

  جاهای دیدنی لاهیجان بام سبز لاهیجان زیتونت

  تله کابین لاهیجان

  در کنار بام سبز تله‌کابین بام سبز لاهیجان به عنوان نخستین تله‌کابین گیلان راه‌اندازی شده‌است.تله کابین احرار دارای دو ایستگاه هست که از بام سبز شروع شده و با طی مسافت ۱۲۳ متر به ایستگاه اول و با طی مسافت ۳۱۳ متر به ایستگاه دوم میرسد. در ایستگاه دوم کافی‌شاپ و آلاچیق برای راحتی مسافرین تهیه شده است.ساعت کاری تله کابین از ۸ صبح تا ۸ شب است.

  تله کابین لاهیجان جاهای دیدنی و گردشگری لاهیجان زیتونت

  پارک جنگلی میر صفا

  پارک جنگلی میر صفا یکی از مکان های زیبا و دلربای لاهیجان برای گردشگران است وهمواره پذیرای گردشگران میباشد. پارک جنگلی میر صفا یکی از جاذبه های گردشگری شهر لاهیجان می باشد. در این پارک جنگلی طبیعی آلاچیق هایی برای رفاه گردشگران وجود دارد.آدرس این پارک در خیابان شقایق است. خیابان شقایق منتهی به دانشگاه آزاد اسلامی می باشد.

  پارک جنگلی میرصفا در لاهیجان جاهای دیدنی لاهیجان

  بقعه شیخ زاهد گیلانی

  بقعه شیخ زاهد گیلانی یکی دیگر از بناهای تاریخی در شهرستان لاهیجان است که در روستا شیخانه‌ورو در مسیر لاهیجان به لنگرود بر دامنه‌ی کوه احداث شده است۵ دی ۱۳۴۷ با شماره ثبت ۸۲۴ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است این بنا دارای یک گنبد هشت ترک فیروزه‌ای بوده و در میان مزارع برنج و چای و جنگل احاطه شده‌است و از مقاصد گردشگری استان گیلان است

  دیگر جاذبه های گردشگری لاهیجان

  تالاب بین‌المللی امیر کلایه (شیخ علی کل، شاله کل)

  تالاب امیر کلایه یکی از تالاب‌های دیدنی و زیبای استان گیلان است که با وسعتی معادل ۱۲۳۰ هکتار و عمق متوسط ۱/۸۵ متر در ناحیه شمالی لاهیجان واقع شده است. تالاب بین المللی امیر کلایه یکی از تالاب‌ های منحصر به فرد استان گیلان است. از ویژگیهای منحصر به فرد تالاب امیر کلایه لاهیجان در مقایسه با دیگر تالابهای گیلان این است که این تالاب از معدود  تالابهای آب شیرین است که تنها در یک کیلومتری دریا قرار دارد.تالاب بین المللی امیرکلایه در دهستان شیرجوپشت بخش رودبنه واقع شده و دسترسی به آن در حال حاضر از طریق جاده کنارگذرچمخاله به کیاشهر امکان پذیر استدر این محل هزاران قطعه پرنده مهاجر از جمله قو پلیکان و سایر مرغابی سانان زمستان را سپری میکنند. از دیگر زیبایی های طبیعی تالاب می توان به نیلوفر آبی سفید اشاره کرد که جلوه خاصی به آن بخشیده است.

  آدرس: تالاب امیر کلایه در شمال لاهیجان 28 کیلومتری شمال غربی لنگرود

  تالاب امیرکلایه یکی از جاذبه های گردشگری گیلان لاهیجان زیتونت

  تالاب سوستان

  تالاب سوستان در جوار روستایی با همین نام و در نزدیکی لاهیجان استان گیلان واقع شده است.این تالاب یکی از تالاب های آب شیرین کشور بوده و در فصول پاییز و زمستان به دلیل بارندگی های فراوان حجم آب آن افزایش یافته درون و پیرامون تالاب را نیزار گیاهان مردابی و درختان سربه‌فلک کشیده احاطه کرده‌اند و چشم‌اندازی فوق‌العاده‌ را به وجود آورده‌اند.

  تالاب سوستان در لاهیجان یکی از جاذبه های گردشگری لاهیجان زیتونت

  پل خشتی لاهیجان

  در غرب شهرستان لاهیجان، در محله‌ای به نام «پرده سر» سازه‌ای تاریخی قرار دارد که قدمت آن به دوران حکومت کیائیان باز می‌گردددر منتهی الیه محله پردسر و در فاصله 500متری بقعه حاجی دانروی رودخانه سیم رود یا سیم جو قرار گرفته است.پل خشتی لاهیجان دارای 5 چشمه بوده و در زمان قاجاریه مرمت شده است.

  پل خشتی لاهیجان یکی از جاذبه های گردشگری لاهیجان

  آرامگاه کاشف‌السلطنه ( موزه چای)

  لاهیجان شهری که معروف به پایتخت چای ایران است. چای‌کاری در ایران برای نخستین‌بار به همِت "حاج محمدمیرزا کاشف‌السلطنه چای‌کار" در سال 1319 هـ.ق در لاهیجان آغاز و به‌سرعت در این شهر و دیگر مناطق سواحل جنوبی دریای مازندران توسعه یافت و طعم دلپذیر چای لاهیجان که به مزاق ها خوش آمده بود زبانزد همه گشت و دیری نپایید که صادرات آن نیز آغاز گشت موزه تاريخي چاي ايران يکي از مکانهاي ديدني شهر لاهيجان است که همه ‌روزه پذيراي بسياري از افراد بومي و گردشگران است.و در لاهیجان خیابان کاشف شرقی نرسیده به سراه کشاورزی واقع شده‌است.

   آرامگاه کاشف السلطنه زیتونت لاهیجان

  شیخانبر

  شیخانبر روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان لاهیجان در استان گیلان ایران است.شیخانبر از نقاط بسیار دیدنی و مهم لاهیجان در ۳ کیلومتری سمت راست جاده لاهیجان به لنگرود بر کمرکش کوه سرسبز و پوشیده از درخت است.

  روستای زیبای شیخانبر در لاهیجان استان گیلان جاهای دیدنی زیتونت

  سواحل امیرآباد

  سواحل امیر آباد شمالی‌ترین نقطه شهرستان لاهیجان به دریای کاسپین و سواحل امیر آباد منتهی می‌شود که از جذابیت‌های زیادی برخوردار است.یکی از سواحل بسیار زیبایی که در سفر به لاهیجان که به ‌هیچ‌وجه نباید از دستش داد ساحل روستای «امیرآباد» است. امیرآباد از ساحل تمیز و بکر گیلان به‌حساب می‌آید که بسیار دیدنی‌ست و توریست‌های مختلف با سلیقه‌های متفاوت را به‌ خودش جلب می‌کند. این ساحل خط بلندی شنی دارد که فضایی خوب و آرام را برای لذت بردن از آن به‌وجود آورده است و بخش‌هایی از آن نیز سالم‌سازی شده تا برای شنای گروه‌های مختلف سنی مناسب باشد.

  سواحل زیبای امیرآباد در لاهیجان زیتونت

  روستای بکر و زیبای چی چی نی کوتی

  روستای چی چی نی کوتی لاهیجان جزء روستاهای زیبا و دیدنی لاهیجان است.نام این روستای دیدنی و زیبا که چشم اندازهای بی نظیری داردلانه گنجشک است. منطقه زیبا و سر سبز لاهیجان از شمال به دریای خزر از شرق به لنگرود از جنوب به دیلمان از جنوب غربی به سیاهکل و از غرب به آستانه اشرفیه محدود می‌شود. موقعیت جغرافیایی این شهر در ناحیه کوهپایه‌ای قرار دارد و تپه‌ماهورهای آن را بوته‌های چای پوشانده‌است با رفتن به این روستای زیبا معنای طبیعت بکر را درک خواهید کردو هنوز گونه‌های جانوری مختلف از جمله خرس قهوه‌ای شغال و روباه و کفتار و نوعی خوک خاکستری در این جنگل ها زندگی می کنند.‌

  روستای زیبای چی چی نی در لاهیجان زیتونت

  حمام کلشن

  حمام گلشن بنایی متعلق به دوران قاجار است که در محلهمیدان لاهیجان و در مقابل مسجد جامع لاهیجان و بقعهچهارپادشاهان قرار دارد. این حمام که در زمان فتحعلیشاه احداث گردیددر آن زمان که استفاده از حمام‌های داخل خانه در شمال کشور بندرت معمول بوده و فقط شاهزادگان و امرا و حاکمان صاحب منزلی بودند که دارای حمام بود لذا بنا بر ضرورت گرمابه گلشن لاهیجان در سطح وسیع و با عظمت و زیبایی خاصی ساخته شد.

  حمام گلشن یکی از جاذبه های گردشگری لاهیجان زیتونت

  مسجد چهار پادشاه

  مسجد چهار پادشاهان یا چهار پادشاه یکی از آثار تاریخی شهر لاهیجان و بقعه چهار تن از شاهان کیایی است؛ این مسجد در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است.این مسجد در لاهیجان خیابان کاشف میدان چهار پادشاه بقعه چهار پادشاه قرار داردنسبت این سادات به علی بن حسین امام چهارم شیعیان بازمی‌گردد.

  مسجد چهارپادشاه یکی از جاذبه های گردشگری لاهیجان

   

  هر هفته تعدادی زیادی از خانواده ها و گروه های طبیعت گردی، خانه های روستایی و کلبه های جنگلی زیتونت را برای اقامت انتخاب می کنند، شما نیز می توانید خانه های روستایی، کلبه های چوبی، کلبه های جنگلی خود را از طریق زیتونت اجاره و رزرو نمایید. کافیست بر روی تصویر زیر کلیک نمایید.

  خانه های روستایی، کلبه،ویلا،سوئیت،کلبه چوبی، کلبه جنگلی زیتونترزرو

  0 برنامه صعود به درفک، قله ی درفک قله ای زیبا در شهرستان رودبار

  درفک نام قله‌ ای در استان گیلان که یکی از زیباترین مناطق ایران است که در رشته‌ کوه البرز مرکزی قرار دارد قله درفک به ارتفاع 2733  متر پرترددترین قله این منطقه در غرب رشته کوه‌های البرز مرکزی در ۲۷کیلومتری شمال شرقی شهرستان رودبار و بخش رحمت‌آباد و بلوکات واقع شده‌ است. بر روی قله کاسه‌ای شکل درفک و در سمت شمال آن دیواره با بیش از ۵۰۰ متر ارتفاع قرار دارد و چند دهنه غار در کاسه قله از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد آن است.

  قله درفک در ارتفاع ۲۷۳۳ متری البرز غربی در کوه‌های گیلان قرار دارد. از چند مسیر می‌توان به این قله صعود کرد:

  مسیرهای دسترسی به قله درفک:

  مسیر اول (جبهه شرقی)- سیاهکل - دیلمان – شاه شهیدان – اربناب - قله درفک

  مسیر  دوم (جبهه غربی)- مسیر غربی با توجه به روستای پای صعود به دو مسیر زیر تقسیم می‌شود.

  رستم‌آباد -توتکابن - شیرکوه - لارنه - جیرونی - درفک

  رستم‌آباد - توتکابن - راجعون - جیرونی - درفک

  درفک بام بهشت گیلان

  در ایران جاهای بکر زیادی وجود دارد که ما خیلی‌هایشان را نمی‌شناسیم و تعداد زیادی از این جاهای بکر در شمال ایران قرار گرفته  است. قله درفک بی‌شک از زیباترین کوهستان‌های ایران و از زیستگاه‌های گیاهی و حیوانی مهم کشور است. قله درفک بام استان گیلان و آتشفشان خاموشی است.

  روایت است که زلزله سال 1369 بخش‌هایی از این قله را در هم فرو ریخت و بعد از آن هر سال بر شدت فرسایش قله افزوده شده است قله‌ای که اهالی معتقدند اسرار سالیان سال اقوام گیل و دیلمی‌ را در خود نهفته دارد  رازهایی که هنوز در دل غارها و جنگل‌های انبوه سر به مهر باقی مانده‌اند. البته اهالی می‌گویند این غار در تمام سال برف را در خود نگه می‌دارد و به همین دلیل منبع تأمین آب چوپانان منطقه است.

  دهانه این غار یخی درست روی قله قرار گرفته است. البته فکر نکنید به همین راحتی می‌شود وارد غار شد. دهانه‌اش تنگ است و رفتن به غار تجهیزات یخ‌نوردی می‌خواهد. طول غار حدود ۱۰۰ متر است و برف زیادی در آن جمع می‌شود. برف‌ها به یخچال تبدیل می‌شوند و آب آشامیدنی این منطقه را تامین می‌کنند بنابراین سعی نکنید وارد آن شوید.

  چادر زدن در جنگل درفک مه غلیظ و ابرهایی که در ارتفاعات به زیر پایتان می‌رسند سفرتان را رؤیایی‌تر می‌کنند. جالب است بدانید که کوهنوردان زمان صعود به درفک با تابلویی چوبی مواجه می‌شوند که روی آن نوشته شده است: «اینجا محل عبور فرشتگان است زمین را آلوده نکنید» و بعد روی تابلو جهت فلشی به سوی قله است.

   قله درفک و نحوه رسیدن به قله درفک

  زیبایی آتشفشان خاموش

  زیبایی درفک در پاییز به اوج خود می رسد. مه غلیظ و سفید خنکی که در آن غوطه می خورید و  طوفان رنگ و رنگ که برگ ها در دیده می کنند.

  چه در بهار و تابستان و چه در پاییز سفر به درفک می تواند یکی از بهترین تجربه های طبیعت گردی تان باشد با یک نفس عمیق فقط اکسیژن خالص هست که وارد ریه ها میشود البته همراه با عطر گلهای وحشی بارون خورد بخش ییلاقی درفک خیلی سرسبز و باصفاست.

  گاهی مه غلیظی دور درختان می‌پیچد و همه جا را حسابی رویایی می‌کند. اگر اهل طبیعت‌گردی و چادر زدن هستید در این ییلاق حسابی بهتان خوش می‌گذرد. با رزرو خانه های روستایی نزدیک به این منطقه می توانید با خیال راحت دو سه روزی بمانید. در چند سال اخیر در این منطقه خانه‌های بومگردی زیادی به راه افتاده که از مهمانان پذیرایی می‌کنند. در دامنه کوه و قبل از رسیدن به قله تعدادی کلبه سنگی وجود دارد که  از نقاط دیدنی این کوه است که در این قسمت دامداران کلبه‌های زیادی ایجاد کرده‌اند و در فصول بهار و تابستان مورد استفاده آنها قرار می‌گیرد که در بهار و تابستان محلی‌ها در آنها زندگی می‌کنند و کارشان دامداری است.

  قله درفک کجاست و مسیر دسترسی به قله درفک

  به دام‌ها در این دشت‌ سرسبز بد نمی‌گذرد. پوشش گیاهی این منطقه متنوع است و هم دشت دارد و هم جنگل و تا دلتان بخواهد گزنه در اینجا می‌بینید. گذشته از حیوانات اهلی مثل خرگوش حیوانات وحشی مثل خرس، شغال، روباه، گوزن، گرگ و پلنگ هم در این حوالی زندگی می‌کنند. پس اگر هوس چادر زدن کردید مراقب باشید.

  تماشای طلوع خورشید از بلندای این قله به حدی زیباست که بسیاری از کوهنوردان برای تماشای آن یک شب را بر فراز قله کمپ می کنند. آورده اند که نام این قله در حقیقت دال فک است که به زبان تاتی معنی آن آشیانه نوعی پرنده مانند عقاب می باشد.

  در شهرستان رودبار گیلان علاوه بر غار درفک جاذبه های طبیعی و تاریخی دیگری هم وجود دارند که از آن ها می توان به غار دربند رشی، سرو هزار ساله هرزویل، روستای داماش، آبشار کلشتر، آب گرم لویه، روستای انبوه، فیلیده رودبار، امامزاده طاهر رستم آباد، پل خشتی لوشان، رودخانه سپید رود، امام زاده محتشم اسطلخ جان، تپه باستانی مارلیک، آبشار زیبای روستای استخرگاه و هزاران هکتار جنگل ها و مراتع سرسبز را نام برد.

  هر هفته تعدادی زیادی از خانواده ها و گروه های طبیعت گردی، خانه های روستایی و کلبه های جنگلی زیتونت را برای اقامت انتخاب می کنند، شما نیز می توانید خانه های روستایی، کلبه های چوبی، کلبه های جنگلی خود را از طریق زیتونت اجاره و رزرو نمایید. کافیست بر روی تصویر زیر کلیک نمایید.

  خانه های روستایی، کلبه،ویلا،سوئیت،کلبه چوبی در زیتونت

  0 بوم گردی چیست؟ با بوم گردی یا ECO TOURISM آشنا شویم

  بوم گردی مترادف واژه ی ECO TOURISM  است که ECO برگرفته از زبان یونانی به معنای محیط زیست یا بوم و tourism به معنای گردشگر است که در کل به بوم گردی اطلاق میشود.

  اکوتوریسم سفر مسئولانه و بازدید از زیست بوم یک منطقه است به طوری که تمام ویژگی های محیطی، فرهنگی، طبیعی، اجتماعی اصیل منطقه حفظ شود. عموما مناطق انتخاب شده جهت توسعه بوم گردی در ایران و جهان دارای ویژگی های منحصر به فرد و جالب توجهی برای گردشگران هستند که در مناطق بکر و بومی یک کشور ایجاد می‌شوند در این سفر انسانها به طبیعت پیرامون خود احترام می گذارند و در حفظ آن کوشا هستند و هیچ آسیبی چه از لحاظ ظاهری و چه از لحاظ فرهنگی و اجتماعی وارد نمی کنند.

  خانه های روستایی،اقامتگاه های روستایی،کلبه چوبی،کلبه جنگلی،زیتونت*[خانه های روستایی، کلبه های چوبی و جنگلی را آنلاین از طریق زیتونت اجاره و رزرو نمایید]

  اقامتگاهای بوم گردی

  همان طور که با مفهوم بوم گردی آشنا شدید اقامتگاهای بوم گردی جایی است که از بوم گردان پذیرایی می شود بدون آسیب وارد کردن به طبیعت که اکثرا افراد محلی آن را اداره میکنند، یکی از مهمترین نتایج این نگرش به گردشگری و طبیعت گردی  ایجاد اشتغال برای ساکنان بومی منطقه و کسب در آمد برای آنان است، که از این طریق ساکنین منطقه ترغیب به حفظ محیط زیست آداب و رسوم و آنچه برای گردشگران جذاب است می باشد و می توانند یک کسب و کار کوچک خانوادگی باشد.

  امروز اگر در فضای شهری کمی قدم بزنیم و چشم بگردانیم چیزی جز ماشین و ساختمان‌ و مبلمان‌های شهری خشن و زمخت نمی‌بینیم. انسانی که سرشتش از طبیعت است امروز در بین زندگی شلوغ و ماشینی شهری جایی برای احساس غریضی لمس طبیعت ندارد و این شاید آغاز فاجعه‌ای خاموش است که آرام و بی صدا در بطن جامعه‌ی شهری نفوذ کرده و مولد انواع بیماری‌های روحی و جسمی و خشم پنهان جامعه است!

  لینک مرتبط: با اقامتگاه های بوم گردی استان گیلان آشنا شوید

  امروزه کشورهای توسعه یافته بدنبال آگاهی مردم و آموزش آنها برای زندگی ساده و خو گرفتن با طبیعت هستند چرا که جامعه‌ی سالم با انسان‌هایی که از لحاظ روحی شاد و امیدوار هستند معنا پیدا کرده ارتقا می‌باید و به توسعه‌ای از جنس پایدار می‌رسد.

  این خلاء آرامش در زندگی امروز مطمئناً بین ماشین‌ها و خانه‌های لوکس شهری پیدا نمی‌شود بنابراین در چند سال اخیر مردم بدنبال مکان‌های بکر و به دور از دود و شلوغی شهر می‌باشند تا حداقل آخر هفته‌ای آرام را در آن بگذرانند و این مورد در حال رشد بین مردم است. 

  اقامتگاه های بوم گردی صرفا جایی برای اقامت نیستند و همین موجب تمایز آنها از هتل ها و مهمانسراها می شود. این اقامتگاه ها خود می توانند به عنوان جاذبه گردشگران را به سوی خود بکشانند؛ کسانی که می خواهند ساعاتی را دور از محل زندگی شان بگذرانند و در فرهنگ جامعه میزبان غرق شوند چیزهای جدید یاد بگیرند و انرژی لازم برای ادامه فعالیت های شان را کسب کنند.

  لینک مرتبط: اقامتگاه بوم گردی چیست و اقامتگاه بوم گردی چه شرایطی بایستی داشته باشند؟

  اقامتگاه‌های بوم‌گردی امروز تبدیل شده اند به برگهای کتاب تاریخ که می‌توان به دل آن سفر کرد و سبک زندگی گذشتگان را در آن حس کرد همچنین می‌توان سنت‌های دیرین و بومی مناطق مختلف کشور را دوباره احیاء کرد و به همگان نمایش داد. اقامتگاه‌های بوم‌گردی می‌توانند علاوه بر ایجاد درآمد برای روستاییان و جلوگیری از مهاجرت آنان به احیاء سنن قدیمی  و همچنین حفظ و نگهداری آثار باستانی و حفاظت از طبیعت کمک شایانی داشته باشد.

  معماری  بومی

  یکی از ویژگی های اقامتگاهای بومی طراحی خانه هایی می باشد که بوم گردان از آن استفاده می کنند که باید به محلی که آن اقامتگاها درآن قرار دارند هماهنگ باشد. طراحی و ساخت بر اساس ملاحظات محیطی با استفاده از مصالح بومی و محلی می باشد و مانند سایر مقولات معماری دارای اصول و قواعد خاص خود است که عبارتند از: مرحله صرفه جویی در منابع، مرحله طراحی برای بازگشت به چرخه زندگی و مرحله طراحی برای انسان.

  لینک مرتبط: خانه های روستایی گیلان را بیشتر بشناسیم(با معماری خانه های روستایی گیلان آشنا شویم)

  لینک مرتبطعناصر سازنده خانه های روستایی در گیلان

  در واقع می توان گفت که برای رسیدن به معماری بومی پایدار طراح باید این مراحل و اصول را که تعریف کننده یک چارچوب اصلی برای طراحی پایدار است را در طرح خود لحاظ و برحسب مورد ترکیب و متعادل کند. برای مثال خانه هایی که در شمال قرار دارند از چوب و خانه هایی که در مناطق کویری هستند خشتی هستند عموما این نوع اقامتگاها از خانه های قدیمی استفاده میشود که آن ها را باز سازی می کنند که هم نشان از هویت آن منطقه است هم باعث آشنایی بوم گرد با نوع سازه های آن منطقه می باشد.

  خوشمزه بومی

  بخش خوشمزه بومی چیزی است که هر بوم گردی را مجذوب خود میکند نان محلی خوشمزه تا سبزی ومحصولات ارگانیک با کیفیت که مدت زمان کوتاهی از برداشت تا استفاده از آن محصول طول میکشد و تازه تر و لذیزتر از غذاهایی هستند مواد اولیه آنها کیلومترها دورتر قرار دارند.

  غذاهای بومی اثرات محیط زیستی کمتری دارند

  این همه غذا یعنی فرایند حمل و نقل زیاد و تولید کربن که استفاده از غذای بومی یعنی کاهش اثرات محیط زیستی

  خانه های روستایی گیلان و مازندران را آنلاین از طریق زیتونت اجاره و رزرو نمایید

  هر شهرستان یک محصول کشاورزی ارزشمند دارد، محصولات کشاورزی رودبار(زیتون، روغن زیتون، صابون زیتون، برنج هاشمی) را آنلاین از طریق کلیک بر روی تصویر زیر خریداری نمایید و درب منزل در هر کجای ایران دریافت کنید.

  زیتون،روغن زیتون،صابون زیتون و محصولات کشاورزی گیلان و رودابار در زیتونت

  0 صابون زیتون رودبار و خواص بی نظیرآن برای زیبایی پوست صورت و مو

  مطمئنا کاربرد روغن زیتون چیزی نیست که به تازگی اهمیت یافته باشد. سابقه استفاده از روغن زیتون برای تمیز کردن بدن و پاکسازی پوست به دوران مصر باستان و شاید حتی به دوران قبل از آن باز می گردد. دستور ساخت صابون روغن زیتون به قرن ها پیش بر می گردد و اولین بار در قرن ششم به صورت تجاری در فرانسه تولید شد. در آن دوره صابون روغن زیتون به مقیاس وسیعی در منطقه پروونس فرانسه ساخته شد و به همین دلیل به نام صابون مارسی معروف شد.

  [لینک مرتبط: صابون زیتون رودبار را آنلاین از طریق زیتونت خریداری نمایید]

  صابون زیتون رودبار را آنلاین از طریق زیتونت خریداری نمایید

  صابون روغن زیتون رودبار یکی از بهترین صابون های مورد استفاده در زیبایی پوست و جلوگیری از چین چروک است احتمالا اکثر زنان نمی دانند که راز زیبایی و جوانی شان استفاده از زیتون و تمام محصولاتی که از آن بدست می آید از جمله صابون زیتون رودبار می باشد. درست است که روغن زیتون به طور معمول به عنوان یک محصول رژیمی در سس سالاد  سرخ کردن و ... استفاده می شود اما به عنوان یک نرم کننده طبیعی نیز در لوسیون ها، کرم ها و همچنین محصولات بهداشتی و شامپو و صابون نیز استعمال می شود.

   [لینک مرتبطزیتون ممتاز رودبار را آنلاین از طریق زیتونت خریداری نمایید]

  فواید بی نظیر صابون زیتون برای سلامت پوست و مو

  جایگزین کردن صابون زیتون با شامپو

  شامپوی های سنتی معمولاً پر از مواد شوینده می باشد که نوار مو و پوست سر را از روغن های مفید پاک می کنند. صابون روغن زیتون بدون سیلیکون یا مواد دیگر که سبب ریزش موها می شود موها را پاک می کند. شما می توانید از صابون زیتون مستقیماً در بطری یا شامپوهای خانگی ارگانیک استفاده کنید. مقدار استفاده شما از صابون روغن زیتون به اندازه و ضخامت موهای شما بستگی دارد.

  سرکه سیب طبیعی و یا کمی آبلیمو بعد از شستشوی موی سر سبب تعادل PH پوست سر می شود. شستشو با سرکه یا آبلیمو یک شستشوی اسیدی است که سبب می شود موهای شما به حالت عادی خود برگردند. شستشوی اسیدی توسط آبلیمو یا سرکه سبب کاهش فر شدن موها و بازگرداندن درخشش آنها می شود.

  شستشوی موها با سرکه و صابون زیتون رودبار رنگ موها را معمولی و طبیعی نشان می دهد. اگر شما موهای رنگ شده دارید یک آزمون کوچک انجام دهید بعد از آن استفاده کنید موهای خود را قبل از شستن با صابون روغن زیتون با کمی سرکه بشوئید.

  [لینک مرتبطروغن زیتون فرابکر محلی رودبار را آنلاین از طریق زیتونت خریداری نمایید]

  صابون زیتون و نرم کردن پوست

  صابون روغن زیتون پوست را مرطوب نگه می دارد و آن را صاف و نرم می کند. صابون زیتون منافذ پوست را مسدود نمی کند اما این مشکل در مورد برخی از رطوبت کننده ها دیده می شود. صابون روغن زیتون نرم کننده بسیار قوی است حتی نیاز به کرم اصلاح صورت نخواهید داشت و بر خلاف دیگر صابون ها پس از اصلاح پوست خشک نمی شود.

  صابون روغن زیتون مرطوب کننده است و اثر طولانی مدت روی پوست دارد و برای افرادی که پوست بسیار خشک و حساس دارند و حتی کسانی که از اکزما رتج میبرند بسیار مناسب است.

  خاصیت ضد پیری طبیعی با صابون زیتون رودبار

  صابون روغن زیتون تغذیه کننده است  می تواند چربی از دست رفته پوست را باز گرداند و در عوض پوستی بسیار نرم و صاف بدون چروک و درخشان هدیه می کند.

  صابون روغن زیتون رودبار برای همه انواع پوست مناسب است

  از آنجا که روغن زیتون طبیعی و سالم است می توان آن را برای هر نوع پوستی استفاده کرد. هر کسی در خانواده شما از نوزادان تا بزرگسالان می تواند از صابون زیتون استفاده کند حتی در پوست های حساس تر نیز قابل استفاده است. تضمین می شود که روغن زیتون ضد حساسیت است به این معنی که نگران واکنش های پوستی نباشید.

  صابون زیتون رودبار خواص ضد التهابی

  صابون روغن زیتون اثرات ضد التهابی برای درمان خراش بثورات و حتی آفتاب سوختگی پوست دارد.

  حذف حشرات با استفاده از صابون زیتون رودبار

  لازم نیست با استفاده از حشره کش های سمی خود را از آفات نجات دهید. صابون روغن زیتون در کشتن حشرات و از بین بردن آلودگی ها مؤثر است. یک قاشق چای خوری یا یک قاشق غذا خوری صابون روغن زیتون را با یک لیتر آب مخلوط و مناطق آلوده را با آن اسپری کنید. صابون روغن زیتون در گیاهانی که ممکن است با شته ها و یا برخی از نوع کنه یا آفت آلوده شده باشد مؤثر می باشد.

  صحبتهای دکتر روازاده درباره صابون زیتون رودبار

  در گذشته از صابون های طبیعی برای شستن موی سر و بدن و همچنین برای شستن البسه استفاده میکردند به طوریکه اگر مادر در حیاط منزل مشغول شستن لباسها بود و لحظه ای برای رسیدگی به فرزندش به خانه میرفت به دیگران میسپرد که مراقب صابون باشند تا کلاغ آن را نبرد اما صابون های امروزی پر از مواد شیمیایی هستند که هیچ کلاغی حاضر به بردن آن نیست ایشان تاکید به استفاده از صابون زیتون دارد که باعث داشتن موهای شاداب ترو پرپشت تر می شود.

  هر شهرستان یک محصول ارزشمند زراعی دارد، محصولات زراعی و کشاورزی رودبار را آنلاین از طریق زیتونت خریداری نمایید و درب منزل هر کجای ایران عزیزمان دریافت کنید

  مطالعه بیشتر: هر آنچه بایستی در مورد زیتون و روغن زیتون بدانیم (به همراه فیلم از روغن گیری زیتون)

  خرید اینترنتی زیتون و روغن زیتون رودبار از طریق زیتونت

  گردشگری روستایی و گردشگری کشاورزی از بهترین و پرطرفدارترین نوع گردشگری در دنیا هستند، شما نیز می توانید در ایران گردشگری روستایی و گردشگری کشاورزی را با زیتونت تجربه کنید. هر هفته تعداد زیادی از خانواده های ایرانی از خدمات گردشگری روستایی زیتونت استفاده می کنند، از طریق کلیک بر روی تصویر زیر خانه های روستایی ایران را رزرو نمایید

  خانه های روستایی،کلبه چوبی، کلبه جنگلی،اقامتگاه بوم گردی در زیتونت