بسته
(0) کالا
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
دسته بندی محصولات زِیتونِت
    فیلترها
    Preferences
    جستجو
    دوشنبه, 22 آوريل 2019 12:37:52 ب.ظ

کتاب انسان خردمند را در مسیر تهران به مشهد و برگشت خوندم

4 ماه قبل
    #1 نقل و قول

هر چند کتاب انسان خردمند کتاب قطوری است و زمان میبره خواندنش، اما بسیار تجربه لذت بخشی بود.
    من با قطار سفر کردم و مدت زمان طولانی سفر، فرصت مناسبی بود تا کتابی که 6 ماه قبل خریده بودم را مطالعه کنم
    نویسنده کتاب یووال نوح هراری است
    یه نویسنده اسرائیلی است. چند جایی خوندم که می گن هم جنس باز هم هست. به این چیزا کاری ندارم
    به متن کتاب که رجوع کردم کلی چیزهای جالب و قابل تامل مطرح شده که ارزش وقت گذاشتن را داره، به خصوص که وقتی در طول سفر از کنار زمین های کشاورزی عبور می کردم و که چقدر روی یکجانشینی ما انسان ها تاثیر گذاشته بیشتر با کتاب ارتباط برقرار می کردم.

در کتاب انسان خردمند جایی هست که میگه کشاورزی یکی از بزرگ ترین فریب های تاریخ بوده و باعث شده انسان ها بر سر داشتن زمین های بیشتر، با هم نوع خودشون بجنگند. باعث شده اسکلت بدن انسان که مجبور بوده خم بشه مجبور بوده بیشتر از هر زمان دیگری از بدنش کار بکشه.
    تو این کتاب در مورد بسیاری از حیوانات و از بین رفتنشون توسط انسان های خردمند گفته شده. که انسان ها برای بدست آوردن غذا و شکار حیوانات درشت هیکل از قاره ای به قاره ی دیگر می رفتند و در مقصدشون برای اینکه توسط حیوانات عظیم الجثه که در میان درختان کمین کرده اند، غافلگیر نشوند، بسیاری از درختان را آتش میزدند تا بتوانند حیوانات را ببینند.
    در کل خیلی کتاب جالبیه که ارزش یکبار مطالعه را حتما داره. البته طی جستجوهایی که در وبلاگ ها داشتم، نقدی که بر این کتاب وجود داره، عدم ارائه دادن بعضی از منابع است یا اینکه نویسنده به منابعی که داده احتمالا خیلی خودش مطالعه ای نداشته.
    بازم تاکید می کنم من از خواندن این کتاب بسیار لذت بردم
    فرنوش
    2
    4 ماه قبل
    #6 نقل و قول
    خانم فرنوش عزیز
    خیلی ممنون از معرفی کتاب خوب انسان خردمند
    فقط خواهشمون اینه که با وجود امکان گذاشتن پست در انجمن بدون ثبت نام خواهش ما از شما این است که لطفا روی سایت ثبت نام کنید، آدرس ایمیل بدین و در باکس پایین تایید کنید که اگر کسی به مطلب شما پاسخ داد یا سوالی پرسید، به شما اطلاع رسانی شود و بتونید به سوالات پاسخ بدید.
    و اینکه خب تجربه من میگه گاهی اوقات اعضای انجمن بخاطر علایق مشترک و سبک زندگی شبیه به هم دوستان خوبی میشن و سفرهای زیادی با هم خواهند رفت.
    0
    سعید رنجبر هستم هم بنیانگذار زیتونت
    حدود 2 سالی است که داریم روی گردشگری روستایی فعالیت می کنیم. خب من در مقطع کارشناسی مدیریت صنعتی خوندم و در کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی، سابقه کاریم هم بیشتر به عنوان مدیر فروش و روابط عمومی بود خیلی در بخش گردشگری سابقه ی آنچنانی ندارم، اما علاقه و فرصت ها باعث میشه شما کمی در مسیر زندگیتون چرخش داشته باشید.
    روستا و روستاگردی و محصول کشاورزی در روستاها یک گپی میان ارائه کننده ارزش و دریافت کننده ارزش داشت که امروز خوشبختانه تا حدودی تونستیم از طریق زیتونت آن را کاهش بدیم. ارادتمندم و امیدوارم سلامتی و ثروت در ایرانمون هر روز بیشتر بشه و خنده روی لب های هموطنانمون باشه و عشق.